درباره ما

اینجانب بهرام محمدی متولد سال 1350 منطقه افشاریه استان زنجان در خانواده ای مذهبی و هنردوست بدنیا آمده ام. پدرم از رنگرزهای سنتی معروف منطقه افشاریه بوده و هنوز از تجربه های پدرم در آن منطقه استفاده می شود. مادرم نیز از بافندگان و تولیدکنندگان معروف آن منطقه بوده که فعالیت های چندین ساله داشته و همه کارهای اولیه فرش از قبیل چله دوانی، رنگ رزی و دارکشی را خودشان انجام میدادند.

فرش افشاریه معروف ترین فرش دستباف در کشورهای اروپایی از قبیل آلمان می باشد که آن را به “فرش آهنین” می شناسند.
بنده از کودکی به طراحی و نقاشی علاقه زیادی داشتم و از طرفی به هنر اصیل خانواده ام یعنی بافندگی فرش که سینه به سینه از اجدادمان به ما ارث رسیده، پایبند بوده ام. بافندگی فرش را پیش مادرم آموختم و طی چندین سال بافندگی در کنار این شغل به طراحی فرش مشغول بودم.
از سال 1356 به شهر قم مهاجرت نمودم . علت مهاجرتم مرکزیت و معروفیت شهر قم در طراحی و بافندگی انواع فرش دستباف بود. و ابزار پیشرفت خود در صنعت فرش را در این شهر یافتم. بعد از سالها طراحی و بافندگی فرش، خواستار پدیدآوردن طرحی نو در کارهای تولیدی ام شدم که طرح فرش را از حالت ” لچک ترنج” که خیلی سالهاست که تولید و بافته می شود تغییر دهم. طرحی نو به نام ” گردش افلاک و آفرینش” طراحی نمودم .

علت نامگذاری این طرح به نام ” گردش افلاک و آفرینش” در حقیقت الگو گرفته از آفرینش جهان هستی توسط پروردگار جهانیان است. و بیان این حقیقت که آفرینش دنیا و جن و انس برای بندگی و آزمایش است و بس.
ما که با دستان کوچک مان چنان نقشی از هنر آفریدگار در تابلوی کوچکی میزنیم پس هنر آفریدگار را باید دید که هر لحظه چگونه می آفریند. گردش افلاک گوشه ای از آفرینش اوست که تقدیم به بنده های اوست که باز آفرینش اوست.
همواره مشتاقانه پذیرای قدم های شما عزیزان در فروشگاه خود هستم و لبخند رضایت مشتریان از خریدشان مزد تمام زحمات چندین ساله این حقیر می باشد.

با تقدیم احترام
بهرام محمدی